Національний музей народної архітектури та побуту у селищі «Пирогів»

Музей ПирогівНаціональний музей народної архітектури та побуту у селищі «Пирогів» являє собою архітектурно –ландшафтний комплекс просто неба всіх історико -етнографічних районів України. Музей заснований в селищі Пирогів на околиці Києва в 1969 році. Перших відвідувачів музей прийняв в 1976 році. За тридцять років свого існування музей зібрав багату колекцію експонатів, що включає більше 200 споруд, які представляють різні історичні області України.

Багато з них в точності відтворюють традиційні будови. Архітектурну і пейзажну панораму доповнюють дерев’яні церкви. Найстаріша з них — Наддніпрянська, заснування якої датують 1742 роком. Композиційним центром ансамблю музею є група вітряних млинів на вершині горба.
Церква у музеї ПирогівВітряк
Гордістю музею народної архітектури та побуту у селищі «Пирогів» є також величезна колекція етнографічних експонатів, яка налічує більше 40,000 предметів і включає традиційні костюми, тканини, вишивку, килими, кераміку, вироби з металу, дерева і скла, музичні інструменти, живопис, домашнє начиння.
У музеї ПирогівХата
Влітку і восени в музеї проводяться свята народних промислів: ковалі, гончарі, ливарі, ткачі і інші майстри демонструють свої ремесла і створюють витвори мистецтва прямо на очах у глядачів. По неділях в музеї проводяться концерти українських фольклорних колективів.

На території музеюМузей працює без вихідних з 10:00 до 17:00.

Вартість квитків:
для дорослих - 30 грн,
для школярів від 10 до 17 років (при наявності учнівських посвідчень) - 15 грн,
для студентів вузів денної форми навчання (при наявності студентських посвідчень) - 15 грн,
для пенсіонерів (при наявності пенсійних посвідчень) - 15 грн,
для дошкільнят та школярів до 10 років - 5 грн.
(* ціни вказані за станом на листопад 2012 )

Вартість екскурсій (група до 20 осіб)

1 акад.година 2 акад. години 3 акад. години
Дорослі 40 грн. 80 грн. 120 грн.
Школярі 20 грн. 60 грн.
Іноземною мовою 60 грн. 120 грн. 160 грн.

Екскурсії проводяться українською, російською, англійською, німецькою мовами.

Музей Пирогів. ДоріжкаУ православних церквах Св. Архистратига Михаїла, Св. Великомучениці Параскеви, Св. Миколая та у Греко-католицькій церкві Покрова Пресвятої Богородиці проводяться богослужіння, панихиды, вінчання та хрестины за поперднім замовленням.

Недалеко від музею знаходяться ресторани української кухні “Духмяна піч” , “Будьмо!” та “Фортеця Гетьман”.

Народні свята, обряди та памятні дати, що відзначаються у музеї «Пірогово» у 2012 році:

25-26 лютого Масляна
10 березня Вшанування пам’яті Т. Г. Шевченка
16 квітня Веснянки
5-6 травня Весняний ярмарок народного мистецтва
Свято дитячої творчості
3 червня Трійця
9-10 червня День вишивальниці і ткалі
20 червня Купайло. День літнього сонцестояння
16-17 червня День гончаря і коваля
23-24 червня День різьбяра і майстра плетіння
30 червня - 1 липня Свято українських страв
6 липня Івана Купала
18-19 серпня Медовий Спас
24 серпня День Незалежності
8-9 вересня Осінній ярмарок
16 вересня Осінь весільна
14 жовтня Покрова

У святах беруть участь фольклорні колективи та народні майстри України

Їхати до музею:

• від ст. метро «Либидська» — Тр № 11
• від Бесарабського ринку — МТ № 156
• від Ленінградської площі, ст. метро «Дружби народів» —МТ № 172
• від ст. метро «Академмістечко» — МТ № 576
• від ст. метро «Лук’янівська» — МТ № 496

Адреса: Київ, с. Пирогів, тел. 526-5765, 526-2416, 526-5787

Ваші коментарі та відгуки на «Національний музей народної архітектури та побуту у селищі «Пирогів»»

Сторінки « [1] 2 3 4 5 14

 1. 23.08.2014, 22:51 /Anonymous

  Сегодня были в пирогово и пока нас не было (1, 5 часа) нашу машину обокрали. Украли видеорегистратор и вещи из багажника. Когда вернулись, машина была открыта, хотя мы ее закрывали. По словам охранников это уже не первый случай. Будте осторожны и не оставляйте ценных вещей в машине.

 2. 05.03.2013, 14:27 /таня

  шановні, а масляна буде в пирогово???

  • 01.07.2013, 12:53 / Oleksandr

   Якщо Ви бажаєте отримати враження про культуру українського побуту 18-19ст. то сьогодні музей у Пирогово пропонує таке: при вході до центральної експозиції “Надніпрянщіна” Ви побачите дивну не прибрану жінку у не зовсім брудних джинсах, що чомусь сидить на дорозі під клунею з величезними концертно-оркестровим інструментом який видається за традиційну українську бандуру й бринить на ній якісь естрадно-романсові мельодії. Яке відношення має ця жінка її вбрання та цей сучасний інструмент до української кльтури і побуту 18-19 ст. невідомо у музеї нікому. Далі на ярмарковому майдані ви можете придбати кітайські сувеніри покуштувати шашлик, шаурму, попкoрн і тому подібні “українські традиційні страви”, запити це все кокаколою під супровід радіо шансон. Мабуть саме так уявляють собі керівники музею епоху пізньoго українського ренесансу. :?:

 3. 14.10.2012, 19:23 /Татьяна

  Много експонатов просто разваливаются, зато деньги дерут бешиные. :( :( :(

 4. 15.09.2012, 13:00 /Мария

  что будет 15. 09. 2012?

 5. 26.08.2012, 22:21 /Валерия

  А ничего, что в графике написано “без выходных”, а охрана сообщает, что каждую среду - санитарный день? спасибо администрации за потраченное на поездку время и подпорченные планы.

 6. 17.08.2012, 17:26 /Сергей

  Позор Пирогову, Прекратите дискриминацию велосипедистов. ДОКОЛЕ

 7. 02.08.2012, 14:06 /Anonymous

  Музей красивый, порадовали не только экспонаты, но и природа, и детская площадка. Работники музея очень разные, есть приятные и приветливые, а есть тетя на входе, которая вообще неадекватна. Увидев, что мы несем на вешалке украинский костюм, чтоб переодеть дочку и пофотографировать (причем на улице, а не в хатках, и пришли мы под закрытие экспозиции, оплатив 3 взрослых билета), бабуля начала кричать, что это у нас будет рекламная (?!) съемка и чтобы мы звонили администрации и договаривались, и что с нас еще 150 грн. Когда мы уже фотографировались, подошел охранник и взял с нас 50 грн. Причем все было так, как будто нас застукали на каком-то преступлении, хотя на входе мы обратили внимание на прейскурант, где была цена на видеосъемку. Я не против, чтобы музей зарабатывал на своей экспозиции, но оформлять это нужно цивилизовано и культурно. Повесить нормальные объявления на входе, поувольнять к чертям маразматичных бабушек и нанять культурный персонал.

 8. 05.06.2012, 09:27 /олеся

  Какая програма на 06. 06?

  • 05.06.2012, 18:03 / прес-служба

   Козаки і рукотвори запрошують на свято у Нацмузей у Пирогові

   9 та 10 червня 2012 р. в Національному музеї народної архітектури та побуту України відбудеться два свята: «День ткалі та вишивальниці» і фестиваль козацької пісні та мистецтв «Козацькі клейноди».

   У святі ткалі та вишивальниці візьмуть участь народні майстри, художники, художньо-промислові об єднання, що працюють у галузі традиційного українського ткацтва і вишивки. Відвідувачі побачать різноманітні побутові вироби, предмети одягу, оздоблені рукотворними орнаментами.

   9 червня працюватиме ручний ткацький верстат, де всі бажаючі зможуть спробувати себе в ролі ткаль.

   10 червня в приміщенні церковно-парафіальної школи «Середньої Наддніпрянщини» відбудеться семінарське заняття на тему «Символіка української орнаментики».

   Також організатори запрошують відвідати постійну виставку ткацтва на Поділлі.

   Під час Фестивалю козацької пісні та мистецтв КОЗАЦЬКІ КЛЕЙНОДИ» на Співочому полі вперше в музеї буде проведено конкурс на кращу вишиванку серед відвідувачів музею.

   Конкурс відбудеться 10 червня з 12-00 до 15-00. Нагородження — о 15-00 годині. Конкурсні програми оцінюються компетентним журі у складі провідних педагогів України, громадських діячів, діячів культури та мистецтв. Переможці фестивалю нагороджуються дипломами Лауреатів та цінними подарунками.

   Під час фестивалю відбудуться майстер-класи з різних видів мистецтв та козацького спорту, проведення конкурсів, приготування козацьких страв та пригощання учасників свята, заключний гала-концерт за участю лауреатів фестивалю та відомих артистів України.

   У дні проведення свят на різних майданчиках відбуватимуться концерти, у яких візьмуть участь фольклорні колективи, запрошені до музею з різних областей України. , буде організовано виставку-ярмарок виробів народних майстрів (вишивка, ткацтво, народний розпис тощо). Танцювальний гурт музею «Дам лиха закаблукам» запросить всіх бажаючих до навчання старовинним народним танцям.

   Початок о 10-00 Вхідні квитки :10-30 грн.

   Вхід для преси - безкоштовний

   Запрошуємо на свято!

 9. 22.04.2012, 17:22 /Олександр

  Вперше в новітній історії України!

  Свято Ярила

  Перша борозна

  Ярило (Орій) — Бог весняного сонця, пристрасті й полум’яного кохання.

  “…Наш Ярило ходить пішки в білій кереї з вінком маків і хмелю на голові. В правій руці він носить серп, а в лівій – сніп жита, пшениці та всякої пашниці…”

  Олекса Воропай

  Прес-реліз

  В неділю 29 квітня цього року в Національному музеї народної архітектури та побуту України (Пирогів) вперше в новітній історії України відбудеться відтворення давнього обряду Першої борозни – Свято Ярила.

  Учасники дійства збираються на полі, де починається обряд Першої борозни. Парубки розділяються на два гурти – «Зима» і «Весна», і змагаються в перетягуванні канату. Після передбачуваної перемоги Весни над Зимою (життя над смертю), під спів веснянок Ярило (Орій-Юрій) прокладає першу борозну «оре своїм ралом» – тут рало є алегоричним символом фалоса – (орати-зачинати). Відповідно, перший, хто це зробить має бути кращим – найсильнішим, наймудрішим, найсміливішим. В сучасній термінології – «ефект першого самця» - навіть, коли зачаття як таке не відбулося, всі діти цієї жінки будуть мати властивості першого її чоловіка. Тому важно, щоби він був найкращим.

  Отже, Ярило відкриває Землю символічним Ключем. В цей час молоді парубки, перетягуючи пояс Ярила, змагаються за право наступного року прокладати священну борозну.

  Дівчата співають веснянки, гаївки, чим і заохочують парубків, а вони проводять між собою змагання на прудкість, чіткість, влучність і силу… Після чого Ярило із Священного золотого рога пригощає учасників напоєм «Сурою» (Квасом).

  ЗА ПІДТРИМКИ ТМ «РОСИНКА»

  Найкращий асортимент вітчизняних безалкогольних напоїв (rosinka. ua)

  У програмі Свята:

  Веснянки – пісенний віночок українського обрядового співу;

  Турнір та показові виступи борців Всеукраїнської федерації поясних видів боротьби;

  Показові виступи Міжнародної Федерації бойового Гопака;

  Турнір та показові вправи зі стрільби з лука (спробувати може кожен!);

  Козацький Куліш та напої із цілющих трав для всіх гостей і учасників.

  Обрядові Колачі та Пироги від ПП «Богатир»

  А також ярмаркування, загальне гуляння, танці-співи-залицяння: святкування перемоги Весни (життя).

  Початок Свята об 12:00 на експозиції «Наддніпрянщина» (прямо від центрального входу в музей). Добратися до музею можна маршрутними автобусами №№ 172, 156, тр-с №11 (від М «Либідська») або на таксі.

  За журналістськими посвідченнями вхід безкоштовний

  Інформаційна підтримка: Міжнародна Інформагенція Навколосвітнього Каравану «ІНТЕРКУЛЬТУРА» в Україні: (044) 587 62 97 www. interkulturo. info

  Організатори»: Національний музей народної архітектури та побуту України,

  ПА «Студія Мистецьких Ініціатив», Музей козацьких Страв (strava. do. am)

  Довідки та акредитація: +38099-55-98487, +38098-536-3594, +38044-526-56-44, +38050-372-1002

  Без релігійних та політичних лозунгів!

  Приходьте у етнічному вбранні!

  «. .. І почав тоді Ярило по ночах ходити. Де він ступить ногою - ярина виросте, як подивиться на поле - квіти зацвітнуть, гляне в ліс - пташки защебечуть, а у воду гляне - риба стрепенеться. І ходить Ярило по темних лісах, селах, хуторах і на кого гляне, у того серце коханням спалахне. Торкнеться у сні молодого хлопця - кров закипить, дівчину зачепить - як іскра, спалахне. І виходять дівчата й хлопці надвечір на Ярилове поле хороводи водити та пісень співати. Не зчуються, не зоглядяться, як і ніч пройде, як зорі погаснуть, як місяць сховається і на травах засяють сльозинки роси. .. »

  В цей день

  Календарна точка відповідала вступу Сонця в сузір’я Тільця. Міфологічно активну (чоловічу) енергію Космосу уособлює образ священного Бика (Тільця, Тура).

  – У наших предків це був золоторогій тур. На тій порі він уважався священною твариною. Слово “Тур” (“Тура”) деякими східними мовами (давн. інд. , перс. , курдськ. ) означає: дужий, швидкий, активний, ярий. Водночас слово ярий в український мові виступає із означенням: весняний, молодий, буйний, пристрасний, палаючий, загалом - активний. Тому період вступу Сонця в сузір’я Тільця предки урочисто відзначали як свято народження Ярила - божества, що втілює плодючу стихію весняного сонця. Отже, сонце-Ярило - це сонце-Тілець (Бик, Тур);

  – особливої святості надавалось рогам Тура. Туровий ріг-ритон (посудина для пиття) у наших предків був обов’язковою приналежністю урочистих обрядів та бенкетів. З археологічних розкопок відомі турові роги, оздоблені карбованим сріблом та позолотою.

  – Ріг - один із головних атрибутів язичницьких богів. Він сповнювався вином радості або полум’ям печалі. В дні свята бика убирали стрічками й квітами, водили по селу. Кожний стрічний за звичаєм має пригостити священну тварину - дати пожертву. Добрим знаком вважається, якщо бик-тур штовхне (буцне) даючого пожертву. Це, за повір’ям, надає людині здоров’я та плодючої сили. У традиціях українського села ще й сьогодні зберігається звичай обрядового вигону худоби на пасовисько в цей день. За традицією господар має взяти гілку свяченої верби (першодерево світу) і нею супроводжувати тварину аж до вигону;

  – за повір’ям вся природа наповняється плодючою силою. Тому за звичаєм качаються по зелених сходах жита, беручи приклад з корів і коней, аби окропитися цілющою росою й набратися життєдайних сил. А на майданчиках та околицях чоловіки міряються на силу, атлетизм, спритність та влучність у стрільбі з лука. Цього дня також поминають померлих родичів і особливо вояків;

  – люди виходили на поле, молилися за врожай, кропили поле свяченою водою, закопували на нивах освячені крашанки, примовляючи: «Роди, Боже, жито-пшеницю та всяку пашницю», діти забавлялися, качаючись на озимих посівах – це давало силу і здоров’я, дівчата водили хороводи, співаючи веснянки, хлопці кидали грудки в небо, «щоб хліби росли високі», обливались водою, вірячи, що це сприятиме врожайності полів;

  – вперше виганяли худобу на цілющу росу, знаючи, що це віджене від тварин усі хвороби. Взагалі, така роса вважалася священною, її збирали для лікування і охороняли від відьом, використовуючи різні прийоми захисту: чіпляли на воротях, парканах, стайнях гілки свяченої верби, обсипали обійстя і корів маком, малювали дьогтем хрести на воротях, дверях тощо;

  – обрядові страви дня: пшеничні калачі високої форми та пироги із сиром. Колачі символізують плодючість та активність, а пироги - чоловічу потугу й силу.

 10. 29.02.2012, 12:30 /

  Народні свята, обряди та пам’ятні дати у 2012р.

  Дата Назва свята Примітки
  8 січня Колядки, щедрівки
  25-26 лютого Масниця
  10 березня День вшанування пам’яті Т. Г. Шевченка.

  16 квітня Великодні Веснянки
  5-6 травня Весняний ярмарок народного мистецтва
  Свято дитячої творчості
  3 червня Зелені свята. Русалії. Трійця
  9-10 червня Свято народних ремесел:
  День вишивальниці й ткалі
  16-17 червня Свято народних ремесел:
  День гончарa i коваля
  20 червня Купайло. День літнього сонцестояння

  23-24 червня Свято народних ремесел:
  День різьбяра та майстра плетіння
  6 липня
  18-19 серпня Медовий Спас.
  8–9 вересня Осінній ярмарок народного мистецтва
  16 вересня Осінь весільна
  14 жовтня Свято Покрови

  У святах беруть участь кращі фольклорні колективи та народні майстри України

Сторінки « [1] 2 3 4 5 14

Написати коментар

:D:-):(:o8O:?8):lol::x:P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink::!::?::idea::arrow:

Ресторани поруч

Останні відгуки:
Нова печерська фортеця
/ 4-04-16, 16:08 / сергій :
Дуже цікаво і компетентно. Дякую ! […]
Музей води (Водний-інформаційний центр)
/ 31-03-16, 13:25 / Ольга :
Самый неприветливый персонал. Сколько объездила музеев, такого грубого обращения как здесь не встречала […]
Музей води (Водний-інформаційний центр)
/ 5-03-16, 16:44 / Anonymous :
супер :oops: […]
Колона Магдебурзького Права
/ 1-03-16, 14:00 / Андрей :
В 2012 году лестницу капитально отреставрировали. Теперь как лялечка! […]
Мечеть Ар-Рахма
/ 28-02-16, 20:15 / Дмитрий :
Уважаемый Ибрагим, вера она на то и вера, что доказательств нет. Мусульмане верят в то, […]
Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків
/ 6-02-16, 18:14 / Ludmila :
Только наслышана об этом музее и очень хочу увидеть. […]